A Zöldek a CETA ellen tiltakoztak Strasbourgban
A tiltakozásról több fotó is megtekinthető ide kattintva.
A tiltakozásról több fotó is megtekinthető ide kattintva.
01/17
A kínai oltóanyag rapid engedlyezése számos kockázatot hoz magával. A Párbeszéd szerint nem kerülhet sor az alkalmazására, amíg legalább az alábbi kérdésekre megnyugtató választ nem kapunk:
1. Miért távoztak váratlanul a vakcinát gyártó Sinopaharm cég vezetői a közelmúltban? Lehet-e ennek köze a kormány által engedélyeztetni kívánt oltóanyaghoz?
2. Miért nem kér uniós engedélyt a kínai gyártó a készítményre? Lehetséges-e, hogy nem tudná teljesíteni a szigorú EU-s előírásokat?
3. Miért nem nyilvánosak a Sinopharm készítményének a III. klinikai fázisban végzett tömeges tesztjeinek eredményei? Ezeket az eredményeket (az I. és II. fázis tesztjeinek teljes dokumentációjával együtt) a magyar hatóság (OGYÉI) maradéktalanul megkapja a kínai féltől, és megvizsgálja-e a hazai engedély kiadása előtt? Ha megkapja, nyilvánosságra hozza-e a teszteredményeket? Ha nem kapja meg ezeket az eredményeket, elvégzi-e ezeket a vizsgálatokat az engedély kiadása előtt?
4. A magyar vészhelyzeti engedélyezés miben fog eltérni attól, amit az Európai Gyógyszerügynökség végezne, ha a kínai fél benyújtaná az engedékykérelmét az EMA-hoz? Milyen vizsgálati lépéseket hagy ki (ha kihagy) az EMA engedélyezéshez képest az OGYÉI a folyamat felgyorsítása érdekében? Mi indokolja az egyes lépések kihagyását, és mi biztosítja, hogy ezzel nem növekszenek az oltóanyaghoz kapcsolódó egészségügyi kockázatok?
A Párbeszéd álláspontja szerint amíg ezekre a kérdésekre nincsenek megnyugtató válaszok, szó sem lehet az oltóanyag engedélyezéséről, pláne nem tömeges alkalmazásáról. A helyzet tisztázása érdekében a Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésben, hogy Magyarország polgárainak egészségét semmilyen okból ne tehesse kockára a kormány!
Mai online sajtótájékoztatóm. ... BővebbenKevesebb
01/13
Szlovákiában 19 év börtönbüntetést kapott Marián Kočner oligarcha, aki az elmúlt évtizedek politikát és bűnözői köröket összekapcsoló rendszerének egyik kulcsszereplője volt. Rendben, meg kellett hozzá várni Fico és a Smer bukását. De Szlovákia ismételten, sokadszorra bizonyítja, hogy bár ott sincs kolbászból a kerítés, a politikai gazemberkedés éppolyan bevett műfaj, mint nálunk, de az ország önkorrekciós képessége sokkal erőteljesebb, mint Magyarországon. A társadalom egésze, és a demokratikus intézmények sokkal inkább képesek ellenállni illetve korrigálni a politikai bűnözés vadhajtásait, legyen szó a független média bedarálásáról (a cikket közlő DenníkN a legszebb példája ennek), az uniós források lerablásáról (aminek feltárásért Jan Kuciak az életét adta, de Robert Fico belebukott) vagy a politika és az alvilág metszetében lavírozgató oligarchák megbüntetéséről. ... BővebbenKevesebb